Ogrodnictwo "Wrzoskwiat" zaprasza wszystkich klientów do współpracy. Witowo 62-613 Tel. +48 63 2717 204, +48 602 455 815

Wrzosy

Wrzosy występują niemal w całej Europie, zachodniej Azji i Afryce. Znanych jest około 250 odmian różniących się barwą kwiatów, budową oraz porą kwitnienia, a także zabarwieniem liści latem, przebarwieniem w okresie zimy, pokrojem oraz wysokością. W Polsce pierwsze odmiany były znane już 150 lat temu. Rośliny te mają wiele zalet. Są łatwe do uprawy, szybko rosną i nadają się do zadarniania dużych powierzchni. Kwitną długo i bardzo obficie, od sierpnia do końca września, a odmiany późne nawet do końca listopada, a więc wtedy, gdy w ogrodzie mało już jest innych kwiatów. Mogą być wspaniałą ozdobą tarasu lub balkonu, a coraz częściej wysadzane są w małych ogródkach przydomowych. Różnorodność form, zabarwienia kwiatów i pory kwitnienia sprawiają, że z roślin tych można tworzyć bardzo interesujące i atrakcyjne kompozycje.

WRZOSY ZIMOZIELONE, niskie krzewinki (wysokości od 30 do ok. 60 cm), o drobnych, igiełkowatych liściach (długości 1-3 mm), ustawionych naprzeciwległe, owłosionych i zimozielonych. Niewielkie kwiaty (ok. 6 mm) zebrane w wąskie, kłosowate kwiatostany w kolorze białym, różowym, fioletowym, czerwonym, aż do głębokiej purpury. Kolory liści (bardzo dekoracyjne) zależnie od odmiany, to wszystkie odcienie zieleni, pomarańczowo-żółty, cytrynowo-żółty, srebrzysto-szary, a zimą nawet czerwony.

WRZOSY PĄCZKOWE - odmiany wrzosów, u których paki kwiatowe nie otwierają się. Dzięki temu bardzo długo utrzymują barwę, będąc ciągle atrakcyjnymi, nawet w porze zimowej. Ze względu na długie kwitnienie, wysoką mrozoodporność mogą stanowić ozdobę nie tylko tarasów ogrodowych. Grupa wrzosów pączkowych w Europie znana jest pod znakiem "Garden Girls". Odmiany oznaczone symbolem ® są w Polsce prawnie chronione, rozpowszechnianie ich jest związane z uiszczaniem opłat licencyjnych.

WRZOSY

- rośliny o wielu zaletach:

- łatwe do uprawy;

- szybko rosną i nadają się do zadarniania dużych powierzchni;

- kwitną długo i bardzo obficie, od sierpnia do końca września, a odmiany późne nawet do końca listopada, a więc wtedy, gdy w ogrodzie mało już jest innych kwiatów;

- mogą być wspaniałą ozdobą tarasu lub balkonu, a coraz częściej wysadzane w małych ogródkach przydomowych;

- różnorodność form, zabarwienia w okresie wegetacji, barwy kwiatów i pory kwitnienia sprawiają, że z roślin tych można tworzyć bardzo interesujące i atrakcyjne kompozycje.

calluna_vulgaris_rozne
calluna_vulgaris_rozne
wrzos4
wrzos5

 
Kto nas odwiedza
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj16
Wszystkich195365